RENAULT TRUCKS PODPISAŁO HISTORYCZNĄ UMOWĘ Z GRUPĄ CARSLBERG NA PRZEKAZANIE 20 ELEKTRYCZNYCH POJAZDÓW


  Pozostałe aktualności
Renault Trucks robi ważny krok w zakresie rozwoju transportu miejskiego, ogłaszając podpisanie umowy z Carlsberg Group na dostawę 20 sztuk Renault D Wide Z.E. Te w pełni elektryczne 26-tonowe pojazdy, które zostaną dostarczone w 2020 r., będą obsługiwane przez browar Feldschlösschen, szwajcarski oddział Grupy Carlsberg.

Renault Trucks uważa, że przyszłością transportu miejskiego jest zasilanie elektryczne, które poprawi jakość życia w centrach miast i wpłynie globalnie na emisję CO2. Efektem takiego podejścia jest podpisanie umowy z Carlsberg Group na dostawę 20 sztuk Renault D Wide Z.E. do browaru Feldschlösschen w Szwajcarii.

Bruno Blin, prezes Renault Trucks powiedział: To pierwsze zamówienie tej skali w Europie. Fakt dostawy tych pojazdów pokazuje naszym klientom, że sektor transportu przechodzi poważną transformację i odzwierciedla rzeczywiste bieżące potrzeby branży przemysłowej i transportowej: odpowiedzią na nie są nasze w 100% elektryczne pojazdy Renault Trucks, które zjeżdżają z linii montażowej i za kilka tygodni znajdą się na drogach Europy ”.

20 pojazdów Renault Trucks D Wide Z.E. 26t zamówionych przez Carlsberg będzie wykonywać codzienne dostawy na dystansie od 100 do 200 km, aby zaopatrzyć szwajcarskich klientów browaru Feldschlösschen z 15 centrów logistycznych zlokalizowanych w Szwajcarii.

Warto dodać, że Feldschlösschen jest zaangażowany w logistykę zerowej emisji, częściowo poprzez zakłady produkcyjne obsługiwane przez linie kolejowe.

Dzięki szerokiej gamie pojazdów elektrycznych o DMC od 3,1 do 26 ton, Renault Trucks spełnia zarówno obecne, jak i przyszłe wymagania firm transportowych chcących prowadzić działalność w miastach. Pojazdy te idealnie nadają się do potrzeb branży komunalnej, umożliwiając bezgłośną pracę w niekonwencjonalnych godzinach ( na przykład nocne dostawy), jednocześnie dbając o poprawę jakości życia lokalnych mieszkańców. Pojazdy Renault Trucks D i D Wide Z.E. są produkowane w zakładzie produkcyjnym w Blainville-sur-Orne (Calvados, Francja).

Specyfikacja techniczna Renault Trucks D Wide Z.E.:
- DMC 26 ton. Masa własna 27 ton
- dostępne rozstawy osi : 3 900 mm
- dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 370 kW
- maksymalny moment obrotowy : 850 Nm
- akumulatory o pojemności 200 kWh
- rzeczywisty zasięg : 200km
- dwubiegowa skrzynia biegów

Dodano: 9 marzec 2020